Avastaja kogudus

Saame tuttavaks

Meie jaoks on oluline luua tugevaid suhteid meie külastajatega ning me oleme väga huvitatud teiega personaalselt tuttavaks saamisest.

Avastame koos!

Tule tutvu teiste avastajatega

Oleme avatud suhtlusele ja soovime teada saada rohkem sinu vajadustest ja ootustest. Ära pelga võtta meiega ühendust – meile meeldiks sinuga rääkida!

Meie väärtused

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hooliv kogukond

Siia läheb erinevad grupid ja vajadused koguduses, perekonnad, pühapäevakool, lähedased suhted jne

Jumalakesksus

Siia alla läheb usk, lootus, armastus, andestus, alandlikkus, empaatia, rõõm, rahu, austus jne.

w

Isiklik vaimne areng

Siia läheb sügav piibliõpetus, õppimine, mentorlus, avastamine, treening jne

Avatus

Siia läheb koostöö teiste organisatsioonidega, heategevus, multikultuursus, kakskeelsus jne

Evangelism

Siia läheb selgitus, et olema misjonile suunatus ning miks.

Mida me usume

Mida me usume Jumala olemuse kohta?

Me usume, et on üks Jumal, kes on end ilmutanud ja tunda andnud inimestele kui Isa, Poeg ja Püha Vaim (Matteuse 28:19)

Mida me usume Jeesuse kohta?

Me usume, et Jeesus on Jumala poeg, meie ainus Päästja ja Lunastaja kes löödi risti meie pattude eest ja kes äratati surnuist üles kolmandal päeval (Apostlite teod 2:22-24)

Mis on Piibel?

Me usume, et Piibel on Jumala Sõna, ta on sisendatud Püha Vaimu poolt ja on ülim tõeallikas kristlaste usu ja elu jaoks (2 Peetruse 1:19-21)

Kuidas inimene saab päästetud?

​Me usume, inimene saab päästetud Jumala armust läbi usu Jeesusesse Kristusesse (Roomlastele 3:23-25). Me usume, et inimene peab meelt parandama ja saama ristitud pattude andekssaamiseks ning Püha Vaimu anni saamiseks (Apostlite teod 2:38)

Millisesse kristliku traditsiooni kuulub AVASTAJA kogudus?

Kuigi Tallinna AVASTAJA kogudus avati 1994.a. ja Tartu AVASTAJA 2000.a. on meie juured 19. sajandi alguses Ameerika Ühendriikides toimunud äratusliikumisest välja kasvanud Stone-Campbelli taastamisliikumises. AVASTAJA kogudus kuulub ICOC (Rahvusvahelised Kristuse Kogudused) koguduste liitu.

Avasataja koguduse

Olulised valdkonnad

Lapsed

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Abielupaarid

Usume, et abielu on pühitsemise ja pühendumuse liit, mis sisaldab eneses vastastikust austust ja ustavust ning see on omakorda alus tugevale perekonnale ja ühiskonnale. Abielus peegeldub Jumala armastus inimkonna vastu ning see on mõeldud olema vastastikuseks toeks ja julgustuseks nii headel kui ka rasketel aegadel.

Pered

Perekond on koht kus me, hoolitseme üksteise heaolu ja õnne eest ning jagame oma armastust ja headust teistega. Soovime toetada perekondi turvalise ja väärtuskeskse vaimuliku keskkonna loomisel ja sügavate suhete arendamisel.

Noored

Avatud ja toetav grupp noori, kus sa saad olla sina ise. Koht igaühe jaoks, koht kus kõigiga arvestatakse. Sõprade toetus sinu isiklikule arengule läbi vaimsete väärtuste. Teeme koos sporti, organiseerime väljasõite ja erinevaid üritusi.

Vallalised

Kogukond, kus oled ümbritsetud inimestega, kes hindavad sügavat ja tõelist suhtlust. Koht, kus olulised väärtused nagu usaldus, teineteisega arvestamine, ärakuulamine ja avatus on päriselt ka olemas. Inimesed, kes tahavad anda oma panuse ühiskonna muutmiseks.

Koguduse juhatus ja töötajad

Mati peab oluliseks kaasavat juhtimist ja iga koguduseliikme panustamise võimaldamist koguduse arendamisel. Ta omab pikaajalist juhtimiskogemust lisaks kogudusele ka finantssektorist, logistika valdkonnast ja mitmetest mittetulundusühingutest. Mati on õppinud muusikat, teoloogiat, ärijuhtimist, finantskontrollingut ja hetkel kirjutab doktoritööd Tartu Ülikoolis rahanduseetikast. Vabal ajal veedab ta meeleldi aega oma perega, lugedes, laskespordiga tegeledes või tegutsedes vabatahtlikuna Kaitseliidus.

Mati Simm

Juhatuse liige

Andres on Avastaja koguduse liige alates aastast 1993. Andres peab oluliseks, et iga koguduse liige saaks osaleda ja panustada koguduse arendamisel.Ta omab juhtimiskogemust nii koguduse sees kui ka varasemalt väljaspool kogudust. Igapäevaselt töötab Andres laevanduse valdkonnas.Ta on abielus, nelja lapse isa ja nelja lapselapse vanaisa. Vaba aega sisustab meeleldi koos perega, sporti tehes, ajalugu uurides või suvekodu ehitades.
Andres Välling

Juhatuse liige

Mitch on Chicagost, USAst. Ta on kristlane kümme aastat ja pool sellest ajast töötanud kogudustele noortejuhina. Eelnevalt on ta seitsme aasta jooksul omandanud kogemusi müügialal. Enamuse oma ajast veedab ta koguduse noortega vanuses 12-25 a., aidates neid leida ja arendada oma suhet Jumalaga. Tema tõeline kirg on teenida teisi inimesi ja Jumala riiki. Tema hobideks on kettakolf, lugemine, jooksmine, kokkamine sõprade ringis ja ajaveetmine oma armsa naisega.
Mitch P

Noortejuht

Koguduse nõukogu

Kristlusega tegi Aleksandr tutvust 1998.aastal ning sellest ajast saati on ta olnud Avastaja koguduse liige. Ta on saanud majandusalast haridust TalTech-ist ja Stockholm School of Economics executive MBA kraadi ning omab suurt finants- ning strateegilise juhtimise kogemust erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes. Aleksandr usub, et iga inimene sünnib maailma unikaalsete annete ning missiooniga muuta see maailm paremaks kohaks. Ja koguduse üheks ülesandeks on aidata inimestel oma andeid avastada, avardada oma potentsiaali, leida ning hoida elavat ja nauditavat suhet Jumalaga ja iga päevaga muutuda natuke paremaks inimeseks.
Vabal ajal tegeleb amatöörpoksiga ning õpib programmeerimist ja masinõpet.
Aleksandr Timarov

Nõukogu esimees

Kadri on Avastaja koguduse liige olnud aastast 1999. Ta omab juhtimiskogemust nii koguduse sees kui väljaspool kogudust. Igapäevaselt töötab ta haridusvaldkonnas ning lisaks juhib rahvusvaheliste projektidega tegelevat ettevõtet. Koguduses koordineerib ta pühapäevakoolitööd, aitab korraldada noortelaagreid ning muid üritusi. Ta on abielus ja kahe poja ema. Vabal ajal meeldib veeta aega perega, lugeda ajaloolisi romaane, külastada kontserte, viibida looduses ja teha sporti.

Kadri Ruut

Nõukogu aseesimees

Janek on olnud Avastaja koguduses alates aastast 2000. Endisest kasiinosõltlase elus on Jumal teinud imesid. Ta aitab elu mõtestada sarnastest katsumustest läbiminejatel. Panustab heategevusfondi Toiudpank. Janekit on õnnistatud suurepärase abikaasa ning kolme lapsega. Juhib rahvusvahelist ärikinnisvara haldusettevõtet ning hobideks pikamaa suusatamine ja jooks. Janek on kirglik kalamees.

Janek Hintsov

Nõukogu liige

Petriina on Avastaja koguduse liige alates aastast 1994. Talle meeldib meeskonnatöö ja tema jaoks on tähtis, et iga liige tunneks ennast koguduses olulisena.Ta töötab kõrghariduse valdkonnas juba üle 10 aasta ja omab töökogemust rahvusvahelises MTÜ-s. Petriina on rahvuselt soomlane ja on eestlasest abikaasa kaudu väga hästi kohanenud Eesti ühiskonnaga. Pere kaks last on täiskasvanud ja kogu pere osaleb koguduse tegevuses.Vabal ajal meeldib talle veeta aega pere ja sõpradega, pidada huvitavaid vestlusi erinevatel teemadel, retked looduses ja liikumine.
Paula Petriina Ahonen-Rumm

Nõukogu liige

Marko on Avastaja koguduse liige aastast 1997. Ta juhib koguduse meediateenistust, samuti on tegev pühapäevakooli ja noorteteenistuse töös. Huvitub apologeetikast ja inimese käitumispsühholoogiast. Omab üle 25 aastast töökogemust turunduse ja digiturunduse valdkonnas. Ta on abielus ja kahe poja isa. Vaba aega sisustab meeleldi pere keskel või sõpradega, meeldib jalutada looduses. Marko meelishobi on vibulaskmine.
Marko Ruut

Nõukogu liige

Sul on küsimus?

Kui sul on tekkinud küsimus, kas piibli, meie koguduse, Jumala või mõnel muul teemal, siis küsi julgelt. Iga küsimus võib olla avastusretke algus. Veel parem, kui küsimustele leiduvad ka vastused. Saada oma küsimus meile ja me vastame. Võibolla oleks tore kokku saada ja leida küsimustele vastuseid ühiselt.

Kas soovid kohtuda, et oma küsimust arutada?

Privaatsuspoliitikaga nõustumine (tutvu tingimustega)

Soovid rohkem teada

Liitu meie kogukonnaga

Hea võimalus hoida ennast kursis meie tegemistega. Saadame sulle paar korda kuus infot meie sündmuste ja uute artiklite kohta või inspireeriva mõttetera nii sageli kui soovid.

Vali, mis sind huvitab

Soovin inspireerivat mõttetera:

Privaatsuspoliitikaga nõustumine (tutvu tingimustega)