Douglas Jacoby

Horoskoop ja abielu

Kas horoskoop võib olla kasulik inimese iseloomu tundmisel, et näiteks saadud info võimaldab edukamat suhtlemist inimeste vahel või aitab isegi abielu sobivuse kindlakstegemisel?

Piibel räägib astroloogia vastu mõnes lõigus (nt Jesaja 47:13) ja seda mõjuval põhjusel. Astroloogiat ei seostata mitte ainult ebajumalakummardamisega, vaid see põhineb ebaloogilisusel. Nad ütlevad, et teie “õnne” määrab tähemärk, mille all te sündisite – see tähendab, et teie õnn sõltub teie sünnikuupäevast. Kuid inimese olemasolu saab alguse ju enne tegelikku sünnikuupäeva! (Kuidas tähed teavad, kas olete veel ema kõhus või olete juba sündinud?) Pealegi ei avalda kauged tähed meie kehale praktiliselt mingit gravitatsiooni ega magnetilist mõju. Tegelikult on arvutiekraanil, mille kaudu seda teksti loed, palju suurem füüsiline tõmme kui ühelgi taevasel tähtkujul! (Ruumis, kus te istute, ja teie keha vahel on kerge gravitatsiooniline külgetõmme – see on miljoneid kordi mõjukam kui näiteks planeet Marss või Lõvi tähtkuju.)

Lõpuks, horoskoobid on tavaliselt väga üldised. Skorpioni kohta öeldu võib ühtviisi hästi kehtida nii Kalade kui ka Sõnni kohta. Sellel on lihtne põhjus: mida üksikasjalikumaks need pseudoteaduslikud ennustused muutuvad, seda sagedamini tuvastatakse nende mõttetus. Need, kelle sissetulek on seotud usuga horoskoopidesse, ei riski tegelikult oma kuulsuse ja varandusega, kui nad ei järgiks neid üldiseid ennustusi horoskoobis.

Tegelikult ei usu ma, et horoskoobid on millekski kasulikud – peale hea naeru! Abielluge vabalt – iga “märk” kaheteistkümne hulgast sobib. Kuni abielul on vaimne alus, peaks see õnnestuma.

Olen huvitatud antud teemal arutlema >

Antud artikkel on tõlgitud ja publitseeritud autori dr. Douglas Jacoby loal. Link artikli originaalile, mis on avaldatud International Bible Teaching Ministry lehel.

Info autori, dr. Douglas Jacoby kohta.

See artikkel on autoriõigustega kaitstud ja on mõeldud ainult isiklikuks kasutamiseks.

Veel huvitavat lugemist

Lisaks käesolevale loole võivad huvi pakkuda ka järgmised artiklid.

Liigkasuvõtmine ja kristlik traditsioon

Liigkasuvõtmine ja kristlik traditsioon

Piibli Vanas Testamendis keelatakse juutidel oma rahvuskaaslasele intressiga raha laenata, aga võõrale lubatakse. Uues Testamendis, Luuka ja Matteuse evangeeliumis, peab Jeesus omatähendamissõnas intresside teenimist hoiuselt targaks otsuseks, kuid otsesed suunised intressimäärade kohta puuduvad.

read more

Oled huvitatud arutlema?

Kui antud teema tekitas küsimusi või soov mõtteid vahetada, siis ole hea ja anna sellest juures oleva vormi kaudu ühendust ja me teavitame sind järgmisest kokkusaamisest, kus arutame just antud teemal.

Privaatsuspoliitikaga nõustumine (tutvu tingimustega)